עולם העיצוב

מוצרי רטרו לבית – אופנה שחוזרת בגדול

מוצרי רטרו לבית - אופנה שחוזרת בגדול

בעבור כל אחד ואחת, הבית מסמל מורשת של זיכרונות. זיכרון של ילדות, מראות ריחות וטעמים של עידנים שחלפו מן העולם. זיכרונות אלה מעצבים את התפיסה שלנו לגבי העבר ומהווים את הבסיס לתכנון העתיד. הבית זהו המקום בו המשפחה יוצרת את זהותה, גדלה ומשגשגת, מקום בו נוצרות חוויות. עיצוב הבית מהווה צוהר לעולם הערכים של יושביו, למנהגיו ומעל לכל אלה, אל מסורת של עבר וזיכרונות מתוקים. זהו חותם של אופי ושל אישיות המוקרן כלפי חוץ אל מול האורחים המגיעים לביקור. זהו שורש עיצוב הרטרו.

געגוע לעולם ישן שמתעורר למראה חפצים ישנים, מקים צורך להטמיע זיכרונות עבר בהווה. מבין הטרנדים בעולם העיצוב של השנים האחרונות, בולט עיצוב הרטרו, המעורר לחיים אופנות ישנות שחלפו מן העולם.

אנו לעיתים שומעים את המונח- זה כ"כ רטרו! למה הכוונה? אופנת ה"רטרו" מתייחסת לעולם העיצוב בתקופה שבין שנות החמישים לבין שנות השמונים במאה הקודמת תוך הבלטת הסממנים הדומיננטיים של אותה התקופה.

רהיטי ה"רטרו" לבית, אלו רהיטים חדשים, המתבססים על הטכנולוגיה העדכנית ביותר, וכל זאת בכסות עיצוב אותנטי של אופנות ישנות. יש לערוך אבחנה בין המונח "רטרו" לבין המונח "וינטאג'". בעוד שאופנת "הוינטאג'" מתייחסת לפריטים ישנים שמטרתם להבליט מאפיינים של העבר, אופנת ה"רטרו", עוסקת בפריטים חדשים לגמרי בעלי קווי עיצוב או מאפיינים עיצוביים של פריטים שנוצרו בתקופה שבין שנות החמישים לבין שנות השמונים.

משמעות המילה "רטרו" היא מבט לאחור. מעצב הרהיטים מפנה את מבטו אל העבר ומעורר לחיים אופנות שחלפו מן העולם על ידי יציקת תוכן ומשמעות של עבר אל תוך ההווה.

מוצרי רטרו לבית - אופנה שחוזרת בגדול
פשטות מטבחים מיוחדים

מאפיינים בולטים על פי תקופות:

עיצוב הרטרו מתאפיין במראה שובב, נועז ואף קיטצ'י. גוונים בוהקים וחצופים מתארים היטב את תרבות ה"פופ" שהייתה רווחת בשנים אלו.

רהיטים משנות החמישים הציגו שינוי בתפיסה כאשר ריהוט מודרני החל להיות נפוץ באותה התקופה. רהיטים רבים זכו לכיסוי פורמייקה לצד שימוש נרחב בכרום.

העשור שלאחר מכן, שנות השישים, הביא עמו עיצוב מגוון יותר בהיבטים של צורות, תבניות וסטייל, בדגש על שימוש בשלל צבעים נועזים. התקדמות הטכנולוגיה באותן השנים קיבלה ביטוי גם היא בעולם העיצוב כאשר רהיטים שיוצרו מתוך יציקה אחת, יצרו מראה הרמוני וכך ביטאו את יכולותיה המתקדמות של התעשייה באותה העת.

מוצרי רטרו לבית - אופנה שחוזרת בגדול
פשטות מטבחים מיוחדים

שנות השבעים הציגו מגמה במסגרתה העיצוב האקסצנטרי נכנע לטובת עיצוב פשוט יותר וגוונים אחידים. גוונים של ירוק אבוקדו, כתום תפוז וחום אדמה שלטו בקטלוגי הרהיטים לבית. ההתפתחות הטכנולוגית נתנה גם כן את אותותיה כאשר יצרני רהיטים קטנים פינו את מקומם לתעשייני הענק, ועבודת היד פינתה את מקומה למיכון התעשייתי. מגמה זו השפיעה רבות על עולם העיצוב ובעיקר על איכות הייצור שירדה משנה לשנה, על חשבון הכמות.

שנות השמונים, אלה הן שנים בהן עולם העיצוב התאפיין בשמרנות יתרה. שנים של מיתון כלכלי הביאו חומרי גלם זולים ופשוטים אל קדמת הבמה בעולם העיצוב. שימוש בחומרי גלם כפלסטיק ועץ היוו לא אחת את מרכז הכובד בתעשייה והובילו לשלל אופנות חדשות ומעניינות.

מוצרי רטרו לבית - אופנה שחוזרת בגדול

עיצוב הרטרו משלב ישן בחדש ובעיקר, הוא כאן כדי להישאר. הטכנולוגיה המתקדמת ושיטות הייצור המשוכללות, מבטיחות שנים רבות נוספות של תאווה לעיניים ונוסטלגיה נצחית.

מוצרי רטרו לבית - אופנה שחוזרת בגדול

 

תגובה 1
 • דורית אנגל

  אני עוקבת אחרי כל הפרסומים שלכם.
  אוהבת את העצוב המושלם,את הפרזול המיוחד ווהיחודי רק לכם.
  טוב אעם.
  ראיתי הרבה מאד עבודות שלכם בכל מיני בתים .
  במילפשטות מושלמת!

הוסף תגובה