עולם העיצוב

חומר גלם של הטבע: אמנות מעץ

wood art

עץ הוא חומר גלם טבעי ומיוחד. ניתן להשתמש בו עבור מגוון שימושים שונים, החל מעבודות גדולות של בנייה ועיצוב בתים ועד לעבודות קטנות בתחום האמנות והיצירה. העץ שימש את בני האדם כבר בתקופות קדומות מאוד, מכיוון שהוא היווה חומר גלם מצוין עבור אינספור סוגים שונים של בנייה.

בתעשיית העץ העולמית נהוג להבחין בין שני סוגים של עץ – עצים קשים ועצים רכים. ההבחנה בין שני סוגים אלו נותנת את ההבדל בפרקטיות והשימוש אשר יעשה באותו סוג של עץ. מכיוון שעץ הוא חומר גלם טבעי, כך באופן טבעי הוא מסוגל לאבד מחיוניותו ועמידותו במשך השנים. לכן, פותחה שיטה מיוחדת בה העץ עובר תהליך מלאכותי בו מוחדרים אליו חומרי איטום ושימור שמטרתם לשמור על צורתו הטבעית לאורך זמן.

אנו נוהגים להשתמש בחלקי עץ לשימושים שונים ברחבי הבית. כמו רצפה שעשויה מדק דקורטיבי, פרגולה גדולה לגינה, גדרות ושערים מסביב לבית ואף בולי עץ קטנים להבערת הקמין בימי החורף הקרים. גם כשאנו נוסעים לחופשה באזור הצפון, ניתן לראות שם שלל בקתות וצימרים עשויים 100% עץ לצורך השלמת המראה הכפרי והפסטורלי.

גם בעולם האמנות קיימת נישה מרתקת הכרוכה בעבודות אמנות ויצירה העשויות כולן מעץ טבעי. מכיוון שקיימים סוגים שונים ומגוונים של עצים, האמן יכול ליצור מגוון עבודות מקוריות בעלות גוונים, צבעים וטקסטורות מיוחדות.

מוזמנים להתרשם מעשרות יצירות קטנות לשימוש דקורטיבי ואף עבודות נגרות גדולות לשימוש יומיומי נרחב. אלו יצירות אמנות מרהיבות אשר קשה להאמין שהן עשויות מעץ בלבד.

אין תגובות
הוסף תגובה