עולם העיצוב

הכירו את המגמות המובילות בריצוף הבית

המגמות המובילות בריצוף הבית

לריצוף הבית יש חשיבות ומשמעות רבה מאד בכל הקשור לעיצוב המרחב הכללי. הריצוף יכול לתרום לא מעט למראה כולו ולהוסיף לו הרבה מאד סטייל. ניתן למצוא כיום בתחום סוגים שונים של פתרונות ריצוף, המשווים יופי ואסתטיקה רבה ויחד עם זאת נחשבים לאיכותיים מאד, כאלה המצליחים להחזיק מעמד לא מעט שנים. מעוניינים לרצף את הבית שלכם מחדש? משפצים או בונים בית? אם כן, הנה כמה מהטרנדים המובילים בתחום זה, כמה מהמגמות הפופולאריות ביותר לכל הקשור לריצוף הבית.

פרקטים – להכניס את הטבע הביתה

הפרקטים מהווים פתרון חיפוי נהדר לרצפה ובשנים האחרונות משמשים לריצוף בבתים רבים. הפרקטים מקובלים מאד במדינות קרות, מדינות אירופאיות שונות ולאחרונה הפכו לפופולאריים מאד בישראל. הפרקטים, כפתרון ריצוף, מציעים יתרונות רבים. הם משמשים כאלמנט עיצובי נפלא ויכולים להחליף את הרצפה הרגילה, הפשוטה. ישנם פרקטים העשויים מעץ טבעי, הנחשב לאיכותי מאד, וישנם פרקטים העשויים מחומרים מלאכותיים, המזכירים מאד במראה שלהם את העץ הטבעי (פרקט למינציה). היופי שבהם הוא האפשרות להתאימם בצורה מושלמת אל המרחב הקיים, ליהנות משפע של צבעים וגם סגנונות וכל זאת מבלי לוותר על האיכות. הפרקטים מתאימים לכל סגנון עיצובי, הן לעיצוב הכפרי, לעיצוב הקלאסי ואפילו לעיצוב המודרני החדשני.

צמר שטיחים יפים – להכניס את הטבע הביתה

בטון – פתרון עיצובי חדשני מודרני

מדובר בפתרון ריצופי חדש יחסית, אך גם כזה הנחשב לאחד הטרנדים המובילים בתחום. הבטון, כריצוף, יכול להתאים הן לבית והן למשרד והוא מגיע בטקסטורות שונות, בגוונים ובעיצובים שונים. זהו פתרון חיפוי מקורי ושונה מכל פתרון אחר, כזה היוצר מראה מפתיע ומעניין מאד בחלל. אפשר למצוא אותו במקומות בהם יש דגש רב מאד על העיצוב, על האסתטיקה, כזה שיש בו גם שפע של אלמנטים דקורטיביים המשתלבים נהדר זה לצד זה. משטחי הבטון בחלל משווים לו עומק ואפשר לשלב אותם בחדרים קטנים וגם בחדרים גדולים. רבים מעדיפים בטון כריצוף המגיע בצבעים בסיסיים, כמו אפור, שנחשב לאהוב מאד, לבן וגם חום בהיר (צבע של חול). הטקסטורות של הבטון, וזהו יתרונו הנוסף של סוג ריצוף זה, הן מגוונות: ריצוף בטון יכול להיות חלק, הוא יכול להיות מחוספס או מחורר. לכל אחד מסוגי הטקסטורות האלה אופי אחר ותרומה שונה למראה.

בטון – אחד הטרנדים המובילים בתחום

אריחי שיש ענקיים – להרחיב את השטח ולהוסיף לו יופי וסטייל

אם בעבר בחרו בעיקר באריחי שיש במידות סטנדרטיות, הרי שכיום מעדיפים, אלה הבוחרים להשתמש בשיש לריצוף הבית, את אריחי השיש הענקיים. אריחים אלה, בגודל של 1.5 מטר לרוב, הופכים את החדר לכזה המושך לא מעט תשומת לב, ובמקביל מצליחים להיטמע בו באופן מושלם. מכיוון שמדובר באריחי ענק, החתכים שבאריחי השיש כמעט ואינם מורגשים והריצוף כולו נראה כיחידה אחת במקרים רבים. המראה המתקבל לאור השימוש בהם הוא מראה נקי מאד, מראה מרשים ומסוגנן ואפשר לשלב אותם בעיצובים שונים. לרוב הם יתאימו לסגנון העיצוב המודרני יותר, ההיי-טקי יותר, החדשני בעיקר.

אריחי שיש ענקיים – מראה מרשים ומסוגנן

 

אריחים מצוירים – להחזיר את שנות השישים

הם מתאימים למי שמחפש ריצוף אחר. למי שרוצה להפוך את הבית שלו, את המרחב כולו לכמעין יצירה בפני עצמה. האריחים המצוירים היו מקובלים מאד בשנות השישים וגם השבעים והם מייצגים כיום את סגנון העיצוב הרטרו. אולם, שלא כמו באותן שנים, מדובר באריחים איכותיים מאד, אריחים השומרים על המראה שלהם לאורך שנים ועמידים מפני סכנות שונות. ניתן למצוא אריחים מצוירים בסגנונות שונים ובמידות שונות ולהתאים אותם בצורה הנכונה ביותר למראה הקיים. מכיוון שמדובר בציורים, בדוגמאות המופיעות על גבי האריחים, יש לזכור שהם דומיננטיים מאד ולקחת בחשבון את כלל האלמנטים שבמרחב כדי לוודא שיוצרים איתם מראה הרמוני ושלם.

מחזירים את שנות ה – 60

שטיחים בסגנונות שונים – חיסכון ויופי במוצר אחד

מדובר בפתרון ריצוף שאיננו קבוע, בניגוד לאריחי השיש למשל וכאן הוא יתרונם. מי שאיננו רוצה להשקיע כסף רב בריצוף הבית, יכול לבחור בריצוף פשוט ולכסות אותו בשטיחים צבעוניים סגנונות שונים. אפשר לשנות את המיקום שלהם בבית בכל פעם שרוצים ולהוסיף או להפחית את מספר השטיחים. הם מגיעים בטווח רחב מאד של מחירים ולכן יתאימו לכל תקציב. כמובן שיש לקחת בחשבון שהם דורשים תחזוקה קבועה (יש לשאוב את האבק מהם ולהקפיד לשלוח אותם לניקוי יבש אחת לשנה או אחת למספר חודשים), אך מעבר לכך הם תורמים הרבה מאד יופי ויוצרים גם מראה חמים לבית.

צמר שטיחים – שטיחים מרהיבים יוקרתיים
אין תגובות
הוסף תגובה